Blog menu

Ostatnie posty

Latest comments

  • Piękne i dojrzałe wypowiedzi, stale wzmacniana siła...

Sylwetki plus size

9721 wyświetleń

Typy sylwetki plus size - wprowadzenie


Jaki jest ideał kobiety? Zapamiętajcie raz na zawsze – ideał kobiety nie istnieje! I nie ważne czy masz rozmiar 34, czy może 54. Zapraszamy do przeczytania pierwszego z cyklu artykułów o sylwetkach plus size. W kolejnych częściach bardziej szczegółowe opisy i porady jakie ubrania najlepiej wybierać będąc posiadaczkę konkretnego typu sylwetki.


Rzecz tkwi w tym, że kobieta, która czuje się piękna, jest lepiej postrzegana przez innych. Odpowiednio dobrane ubrania mogą ci w tym pomóc – mogą zaakcentować zalety oraz zamaskować wady. Modny i fajny wygląd leży w zasięgu każdej kobiety – również tej o krąglejszych kształtach. Moda plus size coraz szerzej wchodzi na nasz rynek, dzięki czemu możemy znaleźć coraz większy wybór ubrań. Wiele kobiet niestety popełnia dwa dość istotne błędy. Pierwszy – uważają, że jeśli są w rozmiarze plus size, ubranie powinno być luźne i workowate, tak żeby zasłoniło wszystkie ich niedoskonałości. Drugi błąd, to kupowanie ubrań zbyt małych, mając nadzieje, że takie ubranie wyszczupli. Dlatego zanim zdecydujesz się na kolejny zakup, poznaj swoją sylwetkę! Jaki masz rodzaj figury? Jaki krój jest dla ciebie najlepszy? Na te i inne pytania będziemy udzielać Wam odpowiedzi w ciągu kolejnych artykułów. Dzisiaj zaczniemy od ustalenia, do jakiego typu figury się zaliczacie. 


Należy rozróżnić pięć głównych typów sylwetki plus size:

1) JABŁKO

Jabłko to popularny typ figury występujący zarówno wśród sylwetek plus size, jak i tych mniejszych. Ten typ sylwetki nie jest łatwo ubrać, ale przy odrobinie wiedzy i fantazji, Pani „jabłko” będzie wyglądać modnie i seksownie. Jeśli nie wierzycie, to spójrzcie na Kasię Figurę czy Dorotę Wellman, które doskonale sobie radzą ze stylem i dobrze wiedzą w czym ich krągłości prezentują się najlepiej. Wydaje się, że największym problemem dla pań „jabłuszek” jest dosyć spory brzuch, ale używając kilku drobnych stylizacyjnych trików wszystkie niedoskonałości da się ukryć. Cechy charakterystyczne „jabłka”:

- biodra i ramiona mniej więcej tej samej szerokości;
- mały lub średni, ale szeroki w obwodzie biust;
- brak talii;
- szczupłe łydki;
- zgrabne nogi i kolana.


Główne kompleksy: 
brzuch i ramiona.
Główne atuty: zgrabne nogi i pupa.


Przykład blogerki plus size o tej figurze: Nicolette Mason2) WIOLONCZELA

Kolejna figura, to „wiolonczela”. Jest to w zasadzie krąglejszy odpowiednik klepsydry. Taka sylwetka jest wręcz idealna. Która znana osoba posiada taką figurę? Na przykład Oprah Winfrey! Kobiety o takiej figurze są  bardzo proporcjonalne. To znaczy posiadają duży biust, proporcjonalną pupę oraz stosunkowo szczuplejszą talię. Te wszystkie atrybuty sprawiają że "wiolonczela" nawet w naprawdę dużym rozmiarze zawsze będzie wyglądała kobieco (o ile swoim ubiorem nie zaburzy otrzymanych w darze od matki natury proporcji). Cechy charakterystyczne dla „wiolonczeli”: 

- pełny, spory biust, przy stosunkowo niedużym obwodzie;
- węższa talia;
- proporcjonalne biodra;
- kształtne, krągłe uda;
- krągłe biodra i pośladki.


Główne kompleksy: 
nogi i pupa (szczególnie przy niskim wzroście)
Główne atuty: biust, talia.


Przykład blogerki plus size o tej figurze: Tanesha Awasthi

3) KIELICH

Innym pojawiającym się typem sylwetki jest "kielich". Jeśli charakteryzujesz się dużym biustem, dosyć wyraźnym brzuchem, szerokimi plecami, ale i wąskimi biodrami  – jesteś właśnie typem „kielicha”. Inaczej – odwróconego trójkąta. Można powiedzieć, że odpowiednikiem drobniejszej figury o podobnych proporcjach jest "rożek". Większość kielichów jest dosyć wysoka i ma długie, zgrabne nogi. Znane „kielichy”, to na przykład Martyna Wojciechowska. Może się wydawać, że to mało kobieca sylwetka, jest ona natomiast bardzo proporcjonalna i kojarzy się z sylwetką sportową.   

- szerokie ramiona;
- dosyć szeroka talia;
- wąskie biodra;
- płaskie pośladki;
- szczupłe, długie nogi.


Główne kompleksy: 
szerokie barki, brzuszek, płaska pupa.
Główne atuty: nogi, biust.


Przykład blogerki plus size o tej figurze: Franceta Johnson4) CEGŁA

Nazwa sylwetki "cegła" nie brzmi przyjaźnie, ale taki typ proporcji przy bardzo szczupłej sylwetce - to królująca na wybiegach "kolumna". Jedak w przypadku kilku kilogramów więcej proporcje ciała zbliżone do prostokąta są już mniej lubiane przez ich posiadaczki. Taką sylwetkę nie łatwo jest ubrać, ale nie jest to zadanie niewykonalne. Odpowiednio dobrany strój i zabawa proporcjami potrafią czynić cuda. Znana „cegła”, to na przykład Kim Catrall z filmu „Sex w wielkim mieście”. Panie, których sylwetki są zbliżone do „cegły”, mają korpus prawie taki sam na wysokości brzucha, biustu, jak również bioder. Cechą charakterystyczną jest również płaska pupa.

- szerokie ramiona;
- brak talii;
- masywne uda i łydki;
- płaskie pośladki.


Główne kompleksy: 
brak talii, wrażenie ciężkości sylwetki.
Główne atuty: często wysoki wzrost, biust.


Przykład blogerki plus size o tej figurze: Kellie Brown5) GRUSZKA

Ostatnią, ale bardzo popularną wśród kobiet figurą jest „gruszka”. Znane gwiazdy - gruszki, to na przykład J. Lo. Typ „gruszki”, to ogólnie rzecz biorąc taki, gdzie linia ramion jest węża od linii bioder, a górna część sylwetki dużo drobniejsza niż jej dół. Kobiety-gruszki często uważają, że posiadanie dużych pośladków i szerokich bioder – to ich największy mankament. A jest wręcz odwrotnie. Zresztą, udowodniła to J.Lo, która zrobiła ze swojej pupy atut. Problem zaczyna się przy naprawde dużym rozmiarze, kiedy większość tkanki tłuszczowej zaczyna odkładać się na nogach, sprawiając że robią się nieproporcjonalnie tęgie.

- niezbyt duży biust, stosunkowo wąski w obwodzie;
- niewielki brzuch;
- szerokie biodra i krągłe pośladki;
- dosyś masywne nogi i kolana;
- długa, zaznaczona talia.Główne kompleksy: 
masywne nogi i kolana (czasami łydki), pośladki.
Główne atuty: ładna talia, stosunkowo mały brzuch, ramiona.


Przykład blogerki plus size o tej figurze: Nadia Aboulhosn

Opublikowane w :: Inspiracje

zostaw komentarz

Kod