Blog menu

Ostatnie posty

Latest comments

  • Piękne i dojrzałe wypowiedzi, stale wzmacniana siła...

"Nie próbuj udawać kogoś, kim nie jesteś" - wywiad z Plus Victorią

2727 wyświetleń

Z modelką plus size oraz influencerką Wiktorią Akins (znaną jako Plus Victoria) rozmawiamy o akceptacji, body positive, jej początkach w branży modowej oraz niedawnej przeprowadzce do Niemiec, gdzie mieszka ze swoim mężem oraz synem.


20inLove: Większość naszych klientów doskonale wie kim jest Plus Victoria, jednak interesuje nas, jakbyś ty sama siebie opisała? Kim w Twoich oczach jest Plus Victoria?

Wiktoria Akins: Plus Victoria jest kobietą, która założyła sobie cel uświadamiania innych kobiet o ich wartości, o znaczeniu piękna i tego jak same siebie postrzegają. Stara się, na swoim przykładzie, pokazać, ze pomimo naszych niedoskonałości, których same się w sobie doszukujemy, możemy robić wszystko na co mamy ochotę. Sama nadal walczy o pełną akceptację swojego ciała. To wspólna podróż ze wszystkimi, którzy obserwują jej kroki, walka o pokochanie samego siebie.


Jesteś influencerką od dość długiego czasu, czy pamiętasz jakie były twoje początki w branży plus size?

W: Wszystko zaczęło się od modelingu. Zostałam twarzą 20inlove na początku istnienia marki i tak razem się rozwijaliśmy. Ciesze się, ze odważyłam się pójść na casting. Ten dzień zdecydowanie odmienił moje życie. Wtedy pierwszy raz spotkałam się z określeniem „plus size”. To był mały krok, który tak cudownie zaowocował. :)


Jak z perspektywy czasu oceniasz zmiany jakie zaszły w postrzeganiu osób plus size? Widzisz jakieś postępy, masz jakieś spostrzeżenia na ten temat?

W: Tak jak wcześniej wspomniałam, pojecie „plus size” bądź „body positive” były dla mnie obce. Patrząc na moje początki w branży, porównując do tego, co dzieje się obecnie, mogę śmiało stwierdzić, ze idziemy w dobrym kierunku. Te zmiany zauważam głównie w naszym kraju, ponieważ w większości państw zachodnich pojęcia te są powszechnie znane. W Polsce również zaczynamy rozumieć założenia „body positive” i społeczeństwo jest zdecydowanie bardziej tolerancyjne.


Twój profil emanuje pozytywną energią, ale nie boisz się poruszać też ciężkich tematów związanych z akceptacją własnego ciała. Jak to u Ciebie wygląda, czy zawsze akceptowałaś siebie?

W: Jest to dla mnie ważny temat ponieważ sama zmarnowałam większość swoich nastoletnich lat, a sięga to nawet jeszcze dalej… Byłam bardzo zakompleksioną dziewczyną. Zakompleksioną do tego stopnia, ze gdy szłam chodnikiem i widziałam, ze niedługo będę musiała minąć grupę rówieśników, zwłaszcza chłopaków, od razu przechodziłam na druga stronę. Przykro mi, gdy to wspominam… Stosowałam tez wiele, niezdrowych sposobów by schudnąć, bo myślałam, ze to da mi szczęście i akceptacje. Tak bardzo chciałam wszystkich zadowolić sama będąc nieszczęśliwa.


Skoro już jesteśmy przy akceptacji porozmawiajmy o jej nieodłącznym wrogu – hejcie. Często poruszasz ten temat w swoich stories i opisach pod zdjęciami. Co sądzisz o tego typu reakcjach, jak sobie z nimi radzisz?

W: U mnie na profilu nie ma go na szczęście dużo. Najzwyczajniej go ignoruje. Nie widzę sensu w przejmowaniu się hejtem ze strony osób, które są dla mnie całkiem obce.


Wiki-1.jpg


Niedawno przeprowadziłaś się do Niemiec. Czy mogłabyś opowiedzieć nam trochę więcej o tej decyzji?

W: Zdaję sobie sprawę z tego, że był to bardzo odważny krok. Rzuciłam wszystko i przeprowadziłam się do swojego faceta. Dużo osób mi to odradzało i źle na to patrzyło, ale ja wiedziałam, że jest to osoba, dla której warto zaryzykować. Okazało się, że była to najlepsza decyzja w moim życiu! Wiedziałam, że będzie dobrze, ale nie spodziewałam się, że wszystko może się tak idealnie potoczyć! Jestem bardzo szczęśliwa. W grudniu minął rok od przeprowadzki, a ja mam dziś pięknego synka, kochającego męża, czas na spełnianie marzeń i rozwój.


Jak oceniasz tamtejszą społeczność i rynek plus size? Zauważasz jakieś różnice?

W: Myślę, ze Polska i Niemcy za bardzo się nie różnią. Jedyna różnica jest taka, ze ludzie nie przywiązują tak dużej wagi do tego jak wyglądają, ale myślę, ze lubią oceniać mijane na ulicy osoby. Myślałam, ze jest lepiej, ale zauważyłam to szczególnie jednego razu, gdy założyłam obcisłą, krótką sukienkę. Ubrałam do niej ciemne rajstopy i trampki. Każda kobieta dawała mi to zaskoczone, wręcz wrogie spojrzenie w kierunku moich nóg. Wiele to wyjaśnia… Niemki wydają mi się bardzo zakompleksione, chowające się w luźnych stylizacjach.


Czy ktoś w branży plus size stanowił lub nadal stanowi dla Ciebie inspirację?

W: Obserwuje nadal te same dziewczyny, które były dla mnie inspiracją na początku mojej przygody z Instagramem. Jednak na ten moment sama jestem dla siebie inspiracją. Wiadomo, cały czas staram się rozwijać mój profil i śledzę trendy w jego prowadzeniu, wiec byłyby to Ashley Graham i Tara Lynn.


Masz może jakieś rady dla początkujących influencerek?

W:Nie próbuj udawać kogoś, kim nie jesteś. Nie naśladuj innych dziewczyn. Pokazuj prawdę i bądź sobą. To zawsze jest doceniane. :)


Bardzo dziękujemy Plus Victorii za wywiad i zapraszamy do śledzenia jej profilu na Instagramie!

zostaw komentarz

Kod

komentarze

  • Silna Kobieta
    przezAlina On 2020-04-07

    Piękne i dojrzałe wypowiedzi, stale wzmacniana siła charakteru, wiara w siebie i w to co możesz zrobić dla innych kobiet - jesteś wzorem dla każdej z nas ;*