Blog menu

Ostatnie posty

Latest comments

  • Piękne i dojrzałe wypowiedzi, stale wzmacniana siła...

Jak być bardziej fotogenicznym, czyli jak dobrze wyglądać na zdjęciach?

105918 wyświetleń

Może kiedyś słyszałyście teorię: „Nie ma ludzi niefotogenicznych, są tylko źle sfotografowani”. Czy to stwierdzenie ma sens? I tak , i nie.

Istnieją ludzie fotogeniczni. Naturalne predyspozycje niektórych osób sprawiają, że prawie zawsze dobrze wyglądają na zdjęciach. Wpływają na to odpowiednie proporcje ciała, kolor skóry, odpowiednio ostre rysy twarzy i jej proporcjonalność. Niektórzy natomiast pomimo tego, że uważają się za atrakcyjnych w rzeczywistości, to rzadko kiedy podobają się sobie na zdjęciach.

 

Na szczęście, dobrego wychodzenia na zdjęciach można się w dużym stopniu nauczyć – wystarczy wypróbować i przećwiczyć wszystkie z zebranych poniżej tricków i znaleźć te, które poprawią naszą fotogeniczność:

 

TWARZ:

1)     Oczy szeroko otwarteoczy zawsze na zdjęciu wyglądają na bardziej przymknięte, niż były w rzeczywistości. Zauważ, że ludzie którzy dobrze wyglądają na zdjęciach zazwyczaj opuszczają lekko brodę w dół i otwierają bardzo szeroko oczy. Na żywo wygląda to często nienaturalnie, na zdjęciu – rewelacyjnie. Dobrym sposobem na zawsze błyszczące, szeroko otwarte oczy jest zamknięcie ich na kilkanaście sekund przed robieniem zdjęcia i otworzenie ich szeroko chwilę przed samym zrobieniem zdjęcia. Otwórz je trochę szerzej niż uważasz to za naturalne.

 

 2)     Ładny uśmiechzawsze masz głupią minę, kiedy próbujesz się uśmiechnąć? Nie wiesz jak to zrobić w naturalny sposób? Spróbuj starego tricku – uśmiechając się – przyłóż język za górną linię zębów (schowaj go za górnymi jedynkami). Uśmiech powinien wyjść delikatny, uroczy, w sam raz!

 

3)     Ładny kształt podbródka i szczuplejsza twarzto jest zasada którą powinnaś wdrażać w życie za każdym razem kiedy ktoś próbuje zrobić Ci zdjęcie! Ściągnij mocno do siebie łopatki (tak żeby nienaturalnie się wyprostować) a następnie wysuń twarz i brodę lekko do przodu – jak żółw :). Plecy zostają wyprostowane z tyłu, głowa wysuwa się trochę do przodu. Przetestuj tą metodę. W ten sposób łatwiej będzie uchwycić naturalny kontur Twojej twarzy, nie pozwalając na to żeby niedobór światła spowodował jej spłaszczenie na zdjęciu. Efekty są niesamowite!

 

4)     Sposób na podwójny podbródek istnieje bardzo fajny trick niwelujący na zdjęciu podwójny podbródek. Przyciśnij język mocno do podniebienia podczas robienia zdjęcia – twój podbródek od razu zmieni kształt!

 

5)     NIE RÓB ZDJĘĆ Z BLISKANiektórzy słyszeli o tej zasadzie, ale mało kto ją tak naprawdę rozumie. Wytłumaczenie jest natomiast bardzo proste – obiektywy większości aparatów zniekształcają obraz rozciągając go na boki na brzegach kadru (no, może oprócz dobrych, drogich aparatów i iphonów – one są stworzone do robienia zdjęć z bliska :)). Całkowicie naturalny i niezniekształcony na zdjęciu jest tylko jego mniejszy lub większy obszar na środku. Jeżeli większość kadru będzie zajmowała Twoja twarz – na 100% będzie wielka i nienaturalnie zniekształcona.

 

6)     TŁOwiększość aparatów robi zdjęcie w oparciu o analizę kolorów na zdjęciu, dlatego jeżeli źle dobierzemy tło - zdjęcie nie wyjdzie dobrze - będziesz miała bladą, żółtą lub niebieskawą twarz. Najbezpieczniejsze będzie białe tło (np. ściana) lub tło składające się z bardzo dużej ilości różnokolorowych elementów (np. krajobraz na zewnątrz).

 

 

 

MAKIJAŻ:

7)     Podkładobiektyw potrzebuje makijażu. Grubej warstwy makijażu. Dużo grubszej warstwy makijażu niż uważasz to za konieczne! Dlatego jeżeli chcesz ładnie wyjść na zdjęciu spróbuj użyć podwójne wszystkich kosmetyków których używasz do makijażu twarzy – po dwie warstwy podkładu, korektora, rozświetlacza. Uważaj tylko, żeby odcienie kosmetyków dobierać odpowiednio do karnacji!  WYJĄTEK: zdjęcia wakacyjne, w pełnym, najlepiej tropikalnym słońcu – one nie wymagają podkładu! :)

8)     Konturowanie twarzynie wiesz jak prawidłowo wykonturować twarz? Spróbuj zrobić tzw. „dziubek”, ale nie pozując do zdjęcia – zrób dzióbek malując się do zdjęcia. Naturalne wgłębiania w policzkach, które robią się przy robieniu „dziubka” podkreśl bronzerem, przeciągając pędzlem od wgłębienia w policzku w kierunku środka ucha kilka razy.

 

9)     Promienny wyglądnic tak nie dodaje promiennego, młodego wyglądu jak róż do policzków. Muśnij nim nie tylko policzki, ale także czubek nosa. Efekt natychmiastowy!

 

10)   Makijaż oczudobrze wykonany makijaż oczu jest kluczowy jeżeli chodzi o zdjęcie. Jeżeli jednak nie jesteś mistrzynią makijażu, a Twoje oczy nie wymagają dużego skorygowania cieniami ich kształtu – lepiej postaw na porządne wytuszowanie rzęs (najlepiej wytuszuj je podwójne, pamiętając o tym żeby nie wyglądały na posklejane) i podkreślenie górnej powieki kredką lub linerem. Zasada jest taka: albo perfekcyjny makijaż, alabo minimalizm. Nieumiejętnym nałożeniem cieni zniekształcisz sobie oczy.

 

11)   Użyj konturówkijeżeli masz małe usta. Użyj konturówki. Po prostu. Koniecznie :).

 

SYLWETKA:

 

12)   ZDJĘCIA RÓB Z GÓRY lub co najmniej z poziomu Twojej twarzyTo też nam się gdzieś obiło o uszy, ale nie za często o tym pamiętamy. Dlaczego większość „selfie” jest robionych z góry? Bo takie ujęcie wyszczupla. Najlepiej, jeżeli zdjęcie robi Ci ktoś wyższy od Ciebie. Jeżeli zdjęcie robi Ci osoba niższa – poproś ją żeby lekko podniosła aparat do góry i przechyliła w dół (lub sama np. usiądź :)).

 

13)   Ubieraj odpowiednie ubraniazarówno pod względem kolorystycznym, jak i pod względem kroju. Na zdjęciach będzie dużo bardziej niż w rzeczywistości widać czy są one dobrane odpowiednio. Testuj w których kolorach jest Ci dobrze. Jeżeli uważasz że wyglądasz na zdjęciach mało wyraziście, bez energii, a kolorowe ubrania Cię przytłaczają – spróbuj ubrać coś wzorzystego. Zrób sobie zdjęcie w kilku bluzkach i zobacz w jakich jest Ci najlepiej. Jeżeli nie wiesz jak dobrze dobrać ubrania do sylwetki trzymaj się zasady: jasne i wzorzyste ubrania uwypuklają, czarne i jednolite - ukrywają. 

 

14)   Kadruj zdjęciana zdjęciach najlepiej wyglądają proporcjonalne sylwetki. Niestety im większy rozmiar, tym trudniej o proporcjonalną sylwetkę. Dlatego najlepiej odpowiednio kadrować zdjęcie, np. od bioder w górę. Można też spróbować poprawić swoje proporcję odpowiednio pozując. 

 

15)   Wydłuż nogistaraj się zawsze zakładać do zdjęć wysokie buty i stojąc prosto – krzyżuj ze sobą nogi tak, żeby stopy się stykały, ale nie z tej strony co trzeba. To je wydłuży i wyszczupli. Ten trick powinny stosować nie tylko dziewczyny plus size, ale nawet te szczupłe, których nogi wydają się nieproporcjonalnie grubsze w stosunku do reszty ciała.

16)   Podkreśl taliękładąc ręce na talii, kierując palce w dół. Uwaga – ten sposób wyszczupla talię, ale poszerza biodra!. Dlatego też jeżeli jesteś typem gruszki, stosując ten trick koniecznie skadruj zdjęcie tak, żeby było na nim widać tylko górną połowę sylwetki.

 

17)   Dodatkowo wyszczuplij sylwetkę – stając lekko bokiem, trzymając jedną rękę na talii, drugą opuszczając luźno i zakrywając nią lekko biodra.


Spróbuj przećwiczyć podane przez nas tricki i znaleźć te, dzięki którym będziesz chętniej pozowała do zdjęć. Pamiętaj przede wszystkim o tym, że aparat "widzi" Twoją pewność siebie i jeżeli stoisz zawstydzona, niewyprostowana, z niewyraźną miną - zdjęcie na pewno nie wyjdzie dobre. Musisz pozować z pewnością siebie jak z czerwonego dywanu, z taką pewnością siebie, z jaką pozują dzieci - zauważ, że one zawsze dobrze wychodzą na zdjęciach :).

 


 

Opublikowane w :: Inspiracje

zostaw komentarz

Kod